ΑΕΚ-Παναθηναϊκός: Με νεύρα εμφανίστηκε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στις δηλώσεις μετά το ντέρμπι

Ιδιαίτερα νευριασμένος φάνηκε να είναι ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, στις δηλώσεις του μετά το ματς με την ΑΕΚ. Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού επισήμανε πως τίποτα δεν τον ικανοποιεί όταν δε νικά…

Περισσότερα...

ΔΕΙΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ -- Πηγή: CNN.gr

• Εμφανίσεις: 46

ΑΕΚ-Παναθηναϊκός 1-0: Σφραγίδα νίκης ο Σιμάνσκι - Τα highlights του ντέρμπι

Η ΑΕΚ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, καθώς επικράτησε 1-0. Όπως συνηθίζει η Ένωση, ολοκλήρωσε με άγχος το παιχνίδι, καθώς πέτυχε το γκολ στο 2’ με…

• Εμφανίσεις: 58

Τα συλλυπητήρια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για τον χαμό του Γέλοβατς

Τα συλλυπητήρια της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για τον χαμό του Γέλοβατς 06/12/2021
Γέλοβατς

Τα συλλυπητήριά της για τον αδόκητο χαμό του Σέρβου καλαθοσφαιριστή της ΑΕΚ, Στέφαν Γέλοβατς εξέφρασε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Ο 32χρονος γίγαντας έφυγε από τη ζωή το βράδυ της Κυριακής βυθίζοντας στο πένθος τον χώρο του μπάσκετ και όχι μόνο με τους «ασπρόμαυρους» να τον αποχαιρετούν μέσα από τα social media γράφοντας:

«Καλό παράδεισο Στέφαν. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ εκφράζει τα ειλικρινή της συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του Στέφαν Γέλοβατς για τον αδόκητο χαμό του».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr

• Εμφανίσεις: 48

ΒΙΝΤΕΟ: «Διπλό» με ανατροπή για τη Βαλένθια

ΒΙΝΤΕΟ: «Διπλό» με ανατροπή για τη Βαλένθια 05/12/2021
Βαλένθια

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Βαλένθια, η οποία επικράτησε με 2-1 της Θέλτα και ανέβηκε στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα της La Liga.

Ο Άσπας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Ντούρο στο 19’ να ισοφαρίζει σε 1-1. Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες, με την Βαλένθια στο δεύτερο ημίχρονο να παίρνει τα πάνω της. Ο Γκόμεζ στο 53’ πέτυχε το 2-1, ύστερα από ασίστ του Γκαγιά, με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε τελικά ως το τέλος το προβάδισμά τους.

• Εμφανίσεις: 43

Καρυπίδης: «Μετά τη νίκη έχεις περισσότερους εχθρούς» (ΦΩΤΟ)

Καρυπίδης: «Μετά τη νίκη έχεις περισσότερους εχθρούς» (ΦΩΤΟ) 06/12/2021
Καρυπίδης

Το δικό του μήνυμα έστειλε ο Θόδωρος Καρυπίδης μετά τη νέα νίκη του Άρη. Οι «κίτρινοι» επικράτησαν με του Αστέρα Τρίπολης και έδωσαν συνέχεια στις επιτυχίες μετά το «διπλό» στην Τούμπα στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.

Ο ισχυρός άνδρας του συλλόγου, ανέφερε στο Instagram: «Μετά τη νίκη έχεις περισσότερους εχθρούς».

• Εμφανίσεις: 45

Χαμός στον Άγιο Δημήτριο! Οπαδοί έκαναν «ελέγχους» σε οχήματα, τέσσερις προσαγωγές! 05/12/2021
περιπολικό

Ένα ιδιαιτέρως ανησυχητικό περιστατικό φέρνει στο φως η ιστοσελίδα «lawandorder.gr!» Όπως αναφέρει, οπαδοί έκαναν ελέγχους στον Άγιο Δημήτριο σε διερχόμενα οχήματα!

Συγκεκριμένα, ακινητοποιούσαν αυτοκίνητα έξω από σύνδεσμο επί της Λεωφόρου Βουλιαγμένης, αναζητώντας οπαδούς, αντίπαλης ομάδας, με επιθετικές διαθέσεις.

Άμεσα για το συμβάν ενημερώθηκε η ΕΛ.ΑΣ και άνδρες των ΜΑΤ, της Δράση και της ΟΠΚΕ έφτασαν στην περιοχή. Στη θέα των αστυνομικών, πάντως, οι οπαδοί σκόρπισαν στα γύρω στενά. Οι άνδρες των ΜΑΤ προχώρησαν στην προσαγωγή τριών ατόμων, ενώ άνδρες της ΔΡΑΣΗ στην προσαγωγή ενός ακόμη ατόμου.

• Εμφανίσεις: 36

ΒΙΝΤΕΟ: Η Γιουβέντους θυμήθηκε τον καλό εαυτό της και «καθάρισε» την Τζένοα

ΒΙΝΤΕΟ: Η Γιουβέντους θυμήθηκε τον καλό εαυτό της και «καθάρισε» την Τζένοα 05/12/2021
Γιουβέντους

Η παλιά καλή Γιουβέντους, εμφανίστηκε και πάλι! Η «Μεγάλη Κυρία» κυριάρχησε απέναντι στην Τζένοα, δεν της επέτρεψε να φτιάξει μισή φάση και με τη νίκη της με σκορ 2-0, βρίσκεται στην πεντάδα της Serie A, αφήνοντας τους Γενοβέζους στη ζώνη του υποβιβασμού και χωρίς… γκολ με τον Αντρέι Σεfτσένκο στον πάγκο.

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα των «μπιανκονέρι» στο παιχνίδι, αφού μόλις στο 9ο λεπτό άνοιξαν το σκορ. Ήταν μια τρομερή έμπνευση του Κουαδράδο, ο οποίος εκτέλεσε το… τέλειο κόρνερ, μην αφήνοντας στον Σιρίγκου το δικαίωμα να αντιδράσει για το 1-0.

Το γκολ αυτό έδωσε… φτερά στα πόδια των γηπεδούχων, που τελείωσαν το ημίχρονο με 20 τελικές κόντρα στις 0 της Τζένοα, η οποία παρότι ήθελε να παίξει στην κόντρα, δεν μπορούσε να δημιουργήσει. Στο ίδιο τέμπο κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο, με την Γιουβέντους να συνεχίζει να έχει τον έλεγχο, να φτιάχνει ένα τσουβάλι φάσεις και τελικά να πετυχαίνει το γκολ με τον Ντιμπάλα στα 82’, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-0.